Maroko: 2022. aasta Katari suurüllatus

8

• Maroko on olnud 2022. aasta muinasjutt Maailmakarikas ja on pärast raskekaallaste alistamist tunginud poolfinaali Hispaania ja Portugal vastavalt kaheksandik- ja veerandfinaalis.

• Atlase Lionsist on saanud esimene Aafrika meeskond ajaloos, kes on jõudnud nelja viimase hulka Maailmakarikas ja unistab võistluse jätkamisest ja võitmisest.

• Järgmisena ootab neid ees jõhker ülesanne, kui nad vastamisi praeguste maailmameistritega Prantsusmaa järgmisel etapil pärast Les Bleusi alistamist Inglismaa laupäeval.

Walid Regragui määrati peatreeneriks alles augustis, kuid ta on temast loobunud Maroko küljelt uskumatult hästi õlitatud masinaks, millel on tugev ja jäik kaitsekonstruktsioon, mida näib peaaegu võimatu murda.

Olles kogu turniiri jooksul löönud vaid ühe värava, Maroko on kaitses olnud kaljukindlad, kusjuures tavaline taganelja Achraf Hakimi, Nayef Aguerd, Romain Saiss ja Noussair Mazraoui esinevad eliidi tasemel.

Kuigi sellesse etappi jõudmine on nõudnud meeskonnatööd ja kõik meeskonnaliikmed on kogu jõupingutusse tohutult kaasa aidanud. Võtke Chelsea Näiteks ääremängija Hakim Ziyech, keda on Kataris mitmel korral esile tõstetud muljetavaldava töötempo tõttu.

Vaatamata muljetavaldava välimuse vastu Hispaaniapaljud uskusid ülesande vastu Portugal oleks liiga palju. Eelkõige tänu sellele, kui hea vastu nägi Fernando Santose meeskond Šveitsjäädes neist kaheksandikfinaalis kuue võrra mööda.

Sellest hoolimata, Maroko tulid trumbid välja varasemal laupäevasel avalöögil, koos Sevilla oma Youssef En Nesyri lõi paar minutit enne poolaega mängu ainsa värava.

Tulemuse tegi eriti muljetavaldavaks ka see, et mõlemad West Ham United Aguerd ja Müncheni Bayerni oma Mazraoui jäi mängust puudu vigastuse tõttu, mis tähendab, et Jawad El Yamiq ja Yahya Attiat-Allah pidid mängima tagaosa, kes olid seni turniiril mänginud vaid väikeseid rolle.

Attiat-Allah osutus kindlasti Mazraoui asemele löömise vääriliseks, andes En Nesyri väravale väravasöödu vasakust äärest tehtud tsenderdusega.

Ilmselgelt ei mõjutanud vigastused Maroko esitust liiga palju ja Regraguile tuleb au anda selle eest, et ta sisendas kogu oma meeskonnale põhitõdesid.

Hakimi Houdini

Pariisi Saint-Germain’s Hakimi on olnud Atlas Lionsi staarmees Maailmakarikas ja on olnud eeskujuks paremkaitses. Loomulikult oli Hakimi turniirile suundudes alati valitseja, kuid ta on sel talvel maailmale tõestanud, kui hea ta on.

Endine Inter ja Madridi Real mees on olnud Maroko mängijatest kõige rohkem pealkirjades ja seda mõjuval põhjusel. Ta on olnud tagaosas hiilgav, pakkudes häid kaitseomadusi ja pakkudes mõnikord ohtu ka edasi.

Unustamata mainida oma kartmatut Panenkat oma sünnimaa vastu peetuses, et saata meeskond veerandfinaali, on Hakimi olnud otsustava tähtsusega. Maroko oma edu.

Perekondlik afäär

Teine tegur, mis on olnud Maroko edu jaoks oluline, on nende pered on kutsutud nendega meeskonnahotelli ühinema. Hakimit märgati pärast Atlas Lionsi alagrupiturniiri 2:0 võitu, kui ta ema kallistas südamlikus kohtumises.

Nii Reragui kui ka Maroko Kuninglik Jalgpalliföderatsioon otsustasid lubada pereliikmetel Kataris koondisega liituda ja see on nende jaoks siiani suurepäraselt töötanud, mängides võtmerolli positiivse ja hästi ühendatud õhkkonna loomisel laagris. .

Märkimisväärne on olnud mitte ainult perede toetus, vaid ka Maroko fännibaas üldiselt – tuhanded toetajad elavad Kataris ning paljud on teinud esimese reisi Lähis-Itta. Maailmakarikas võõrustada araabia maailmas.

Tänu sellele, kuidas Maroko noppivad oma võidud, suure osa matšist on nad vastase tohutu surve all. Rahva toetus on olnud ülioluline, et aidata Atlas Lionsil mänge näha. Nagu vastu Portugal, Maroko pidi Portugali vastu võitlema ja tegi seda taas Maroko rahvahulga toetusel.

Kas Maroko saaks lõpuni minna?

Olles juba alistanud sellised nagu Belgia, Hispaania ja Portugalpole põhjust, miks Põhja-Aafrika pool ei võiks Kataris käies õitseda ja teha mõeldamatut.

Võib-olla oleme juba näinud finaali peaproovi koos teiste poolfinalistidega Horvaatia viik 0:0 Maroko rühmaetapil.

Samas praegused hoidjad Prantsusmaa on järgmised ja pakuvad Atlase Lionsile seni kõige raskemat väljakutset. Olles võitnud Inglismaa Viimases veerandfinaalis on Les Bleus enesekindlust täis, sest nende eesmärk on säilitada Maailmakarikas.

Reragui ja co. unistavad finaali jõudmisest, kuid nende aukartustäratavad saavutused juba sel talvel lähevad ajalukku ja äratavad mitte ainult marokolasi, vaid ka aafriklasi kõikjal.

Meie sooduskonto pakkumise vaatamiseks klõpsake siin. Juurdepääs värskendatud eelvaadetele ja analüüsidele kuni 5 turniiri kohta 30 päeva jooksul.